czwartek, 2 września 2010

Piksele

Kings of Leon - Use somebody

Piksele większości z nas kojarzą się z małymi punkcikami na ekranie naszego monitora, które wyświetlają na nim kolory. Nazwa ta ma jednak swoje drugie znaczenie, dla niektórych nawet bardziej ciekawe, a mianowicie chodzi o cykl satyrycznych ilustracji znakomitej rysowniczki Agaty Dębickiej, absolwentki Krakowskiej ASP. Agata od kilku już lat w zabawny sposób opowiada o naszych przyzwyczajeniach dotyczących wirtualnego świata, o związkowych perypetiach, o sprawach bieżących, w skrócie o absurdach życia codziennego. Idealnie wpasowuje się więc w szeroko pojętą ideę "wyrażajsię". W rysunkach, swoim wierszem, wspomaga ją Michał Zabłocki. Dzięki konsekwencji i bezbłędnym pomysłom Piksele zdobywają coraz większe rzesze sympatyków, a sam tylko ich fejsbukowy profil ma już prawie 5. tysięcy fanów.

Piksele , fejsbuk , Agata DębickaWyrażajsię miał przyjemność zadać kilka pytań Pikselom, oto co z tego wyszło:Co czują piksele kiedy tworzą?

Piksele, kiedy tworzą czują potrzebę wyrzucenia z siebie emocji, albo tylko potrzebę
Co czują piksele kiedy wiszą na ścianie?

Piksele kiedy wiszą na ścianie czują się trochę nie na miejscu - ich miejsce jest na ekranie monitora, a nie w realu. Niemniej pogodziły się one już z faktem, że w odpowiedzi na potrzeby społeczne - muszą czasem gdzieś wisieć, a teraz szykują się również na to, że będą widnieć na podkoszulkach i torbach ;)

Idealne śniadanie dla pikseli to?
Jajko na miękko, facebook & dzieńdobry TVN
Skąd piksele czerpią inspirację?
Z internetu, z telewizji, ale także ze środków komunikacji miejskiej i krajowej. Zdarza im się czasem zaglądać również do własnego wnętrza..
Co będzie z tym krzyżem?
Będzie gorzej. Im człowiek starszy - tym bardziej krzyż doskwiera., a Polska się starzeje.
Software czy hardware?
Niestety, nietrakcyjny hardware jest w stanie przyćmić nawet najbardziej wypasiony software..
Jak piksele się chillują?
Na leżąco.

A oto kilka ostatnich Pikseli:


(*Wszystkie ilustracje dzięki uprzejmości Pikseli)

2 komentarze:

  1. piksele chciały tylko nadmienić, że kolega zabłocki wspiera je swym tekstem tylko okazjonalnie..;)

    OdpowiedzUsuń
  2. nie znałam Pikseli,a dzięki Tobie poznałam :) lucciola

    OdpowiedzUsuń